Pomoc powodzianom 2010 r.

25 maja KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW GMINY PYSZNICA

W dniu dzisiejszym pomoc dla powodzian z terenu gminy Gorzyce została zawieziona przez 2 samochody osobowe i 1 samochód dostawczy były to m.in. środki czystości, proszki do prania, płyny do naczyń, domestosy, mopy, wiadra, gumowce, ręczniki papierowe, ręczniki i ścierki materiałowe jak również żywność i ubrania, koce i kołdry przyniesione przez darczyńców.

 

Za wszelką pomoc dziękujemy !

 

Będąc w Gorzycach spotkaliśmy się z Wójtem Marianem Grzegorkiem  i Sekretarzem Janem Czechem, którzy zmęczeni po dniach organizacji zmagań w obronie wałów na Łęgu i Wiśle teraz zmagaja się wraz z mieszkańcami gminy z usuwaniem skutków tej ogromnej powodzi. Z pewnoscią potrwa to wiele dni, tygodni, miesięcy a nawet lat. Panowie bardzo podziękowali za wszelkie wsparcie ze strony mieszkańców gminy Pysznica.

 

Jeśli ktoś mógły podarować meble, sprzet agd lub rzeczy które służą do remontu domów to prosimy, my wszystkie te dary przekażemy mieszkańcom gminy Gorzyce.

 

Wsparcie otrzymały również od nas dwie rodziny z Trześni, które przebywają obecnie u swoich bliskich na terenie gminy Pysznica. Rodziny te otrzymały m.in. trochę żywności, koce, kołdry, środki do sprzątania, gumowce, rękawice itp.

 

W Furmanach już dziś zaczęli sprzątać, widok po przejściu powodzi jest tragiczny, ale ci ludzie chcą uporządkować swoje domostwa i wrócić tam mieszkać, pomóżmy im.

 

 

24 maja KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW GMINY PYSZNICA

 

Mieszkańcy naszej gminy to prawdziwi dobroczyńcy, każdy przynosi co może, to wielki dar serca.  Dziękujemy !

 

Jutro zorganizujemy kolejne transporty do gminy Gorzyce.

 

 

22 maja KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW GMINY PYSZNICA

 

Przepraszamy ale w niedzielę 23 maja Urząd Gminy w Pysznicy bedzie nieczynny dlatego wszelką pomoc prosimy przynosić od poniedziałku rano.

 

W dniu dzisiejszy pojechał 1 transport z odzieża i z żywnoscią dla Gminy Gorzyce. Jest to gmina położona najbliżej od nas, a jednocześnie najbardziej poszkodowana (2/3 tej gminy jest zalane przez wodę).

Dlatego dziekujemy za ofiarność i wszystkie dostarczone produkty. Woda zaczyna opadać, dlatego teraz niezbedne stają się również środki dezynfekujące, środki czyszczące, miotły, mopy, wiadra.

Dalej potrzebne są również środki czystości, środki higieny osobistej, pampersy, zabawki dla dzieci oraz odzież dla dzieci i dla dorosłych.

Jeśli ktoś jeszcze może pomóc to bardzo prosimy.

Produkty można przynosić do szkół na terenie gminy (Jastkowice, Kłyżów, Krzaki oraz do Urzędu Gminy w Pysznicy i Ośrodka Pomocy Społecznej) od najbliższego poniedziałku w godzinach 7.00 do 14.00

 

 

21 maja KOMUNIKAT DO MIESZKAŃCÓW GMINY PYSZNICA !!!

 

W dniu dzisiejszym zorganizowane zostały z Urzędu Gminy w Pysznicy 4 transporty z pomocą dla gminy Gorzyce. Zebrane produkty zostały zawiezione do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gorzycach ( znajduje się tam 300 ewakuowanych osób, w tej szkole jest stołówka  także dla straży i wojska) oraz do Urzędu Gminy w Gorzycach. Dziękujemy mieszkańcom i firmom działającym na terenie naszej gminy za ofiarność !

Na dzień dzisiejszy środki żywnościowe sa potrzebne ale w mniejszym zakresie, bardzo potrzbne są za to środki czystości, środki higieniczne, ręczniki, bielizna osobista, klapki, ubrania (czyste, niezniszczone). Jutro około południa organizowany będzie transport - jeśli ktoś może wesprzeć nas tymi produktami - to bardzo prosimy ! Urząd Gminy w Pysznicy jest otwarty zarówno w sobotę  jak i w niedzielę więc można te pomoc przynosić. My ją będziemy dostarczać do potrzebujących najszybciej jak to możliwe, bo ta pomoc potrzebna jest na bieżąco, ludzie nie mają się w co przebrać, nie mają się czym umyć. Dzisiaj w gminie Gorzyce sytuacja jest coraz trudniejsza, woda nie opada a wały są bardzo nasiąknięte. Zagrożone są tereny na których są mieszkańcy i ewakuowana ludność w szkołach. Nie wiadomo co przyniesie dzisiejsza noc.

Dziękujemy bardzo za dotychczasowe wsparcie !

Prosimy jeśli Państwo mogą najpilniej potrzebne są środki czystości i środki higieny osobistej !

 

 

20 maja KOMUNIKAT DO MIESZKAŃCÓW GMINY PYSZNICA !!!

Urząd Gminy w Pysznicy przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, szkołami, parafiami i organizacjami pozarządowymi  organizuje zbiórkę produktów pierwszej potrzeby (m.in. chleb, woda mineralna, żywność z dłuższym terminem przydatności,  środki czystości, koce)
na rzecz poszkodowanych w powodzi w gminie Gorzyce.

Produkty można przynosić do szkół na terenie gminy (Jastkowice, Kłyżów, Krzaki oraz do Urzędu Gminy w Pysznicy i Ośrodka Pomocy Społecznej)

Pomoc będzie na bieżąco przekazywana dla potrzebujących.
Potrzeba jest natychmiastowa pomoc – ludzi pozostają poza domem, bez podstawowych środków do życia !

Przyłacz się, nawet najdrobniejsza pomoc pozwoli wesprzeć w tych trudnych dniach mieszkańców gminy Gorzyce !

Nie bądź obojętny !

Kontakt 15 841 00 04

Zobacz także

BIP

epuap

dziennik ustaw

monitor polski

dziennik urzedowy