Aktualności

Włamywali się i kradli na budowach

 

3 lipca 2012 rok

 

 

Stalowowolscy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu stalowowolskiego podejrzanego o włamania i kradzieże, których dokonywał na budowach domów. Młody mężczyzna usłyszał 18 zarzutów. W tej sprawie policjanci ustalili już wspólnika 18-latka i pasera. Funkcjonariusze odzyskali mienie o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. 18-latek objęty został policyjnym dozorem.

Od początku wiosny bieżącego roku stalowowolscy policjanci otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach i włamaniach na budowach domów. Najwięcej tych zgłoszeń było z terenu gmin Pysznica i Radomyśl nad Sanem, ale funkcjonariusze przyjmowali także zgłoszenia z terenu gminy Zaleszany i Zaklików. Najczęściej złodzieje kradli z placów budowy elektronarzędzia, materiały budowlane oraz kable. 

Zaangażowani w rozwikłanie spraw włamań i kradzieży stalowowolscy kryminalni wspierani przez policjantów z posterunków Policji analizowali zgromadzone materiały, weryfikowali zeznania świadków oraz cały czas zbierali informacje dotyczące tych zdarzeń. Do prowadzących sprawę policjantów napływało wiele informacji od mieszkańców powiatu o podejrzanych samochodach i osobach. Policjanci sprawdzali je. Powoli zawężało się grono osób podejrzewanych o te przestępstwa. 

W minionym tygodniu funkcjonariusze stalowowolskiej komendy zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu stalowowolskiego, który był w gronie osób podejrzewanych o włamania. W wyniku przesłuchania podejrzanego, a także przeprowadzonych przeszukań, funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy potwierdzający ich podejrzenia. Odzyskali część skradzionego mienia o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. 18-letni mężczyzna usłyszał 18 zarzutów włamań i kradzieży. Podczas przesłuchania przyznał się do stawianych zarzutów. Policjantom powiedział, że pieniądze uzyskane z przestępstw przeznaczał na zakup odzieży, alkoholu i papierosów. Został doprowadzony do stalowowolskiej prokuratury, która zastosowała wobec niego policyjny dozór.

W toku dalszych działań policjanci ustalili, że 18-latek nie działał sam. Miał 19-letniego wspólnika, mieszkańca powiatu stalowowolskiego, który jest poszukiwany przez stalowowolskich policjantów. Śledczy ustalili też osobę, która nabywała od nastolatków kradzione przedmioty. Był to 48-letni mężczyzna, który usłyszał dwa zarzuty paserstwa. Śledczy zabezpieczyli u niego mienie o wartości 1300 złotych na poczet przyszłych zobowiązań. 

Sprawa ma charakter rozwojowy. Dalsze czynności prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli pod nadzorem miejscowej prokuratury.Bezpieczeństwo nad wodą

 

22 czerwca 2012 rok

 

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Chętnie wyjeżdżamy wtedy nad wodę, ale zdarza się, że zapominamy o zasadach bezpieczeństwa w wodzie. Dlatego corocznie setki osób toną lub zostają kalekami. Przed wodą trzeba czuć respekt. Nierzadko ofiarami stają się doskonali pływacy, którzy pozwalają sobie na brawurę. 

 

Corocznie Policja odnotowuje setki utonięć. Jak temu zaradzić? Niestety w wielu przypadkach brakuje po prostu zdrowego rozsądku, aby tragedii udało się uniknąć. A wystarczy tylko zwykła ostrożność, by każda kąpiel była bezpieczna. Poniżej zamieszczamy kilka ogólnych zasadach bezpieczeństwa podczas kąpieli:

 


1. Nie wolno wchodzić do wody po spożyciu alkoholu. Najczęściej toną osoby pijane. 
2. Nie wolno się kąpać zaraz po jedzeniu.
3. Nie wolno wchodzić do wody zaraz po opalaniu się na słońcu.
4. Po wejściu do wody wpierw należy schłodzić okolicę serca, karku oraz twarzy. 
5. Bezpieczne kąpiele są tylko w miejscach oznakowanych, gdzie jest ratownik.
6. Gdy przy kąpielisku widzimy czerwoną flagę lub gdy jej nie ma, kąpiel jest zabroniona.
7. "Dzikie kąpieliska" mają nieznane dno, woda w nich może też być skażona.
8. Rodzic powinien zawsze czuwać nad kąpiącym się dzieckiem. 
9. Skoki do wody są niebezpieczne - mogą grozić urazem głowy i kręgosłupa.
10. Korzystając ze sprzętów pływających obowiązkowo powinniśmy założyć kapok. 
 
Nad bezpieczeństwem nad wodami na terenie powiatu stalowowolskiego czuwać będzie patrol wodny. Policjanci służbę pełnić będą nad Sanem. Kontrolą obejmą ponad 40 kilometrów rzeki.

W ramach prowadzonych działań pod nazwą "Bezpieczne wakacje" stalowowolscy policjanci rozmawiają z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznej kąpieli. Młodzi ludzie oprócz rad których udzielają policjanci otrzymują także materiały edukacyjno-informacyjne dotyczące tej problematyki. Wszystko po to, aby nie zdarzyły się żadne utonięcia. 

 

 


 

Jechał pijany i wbrew zakazowi

 

30 maj 2012 rok

Wczoraj wieczorem policjanci z posterunku w Pysznicy zatrzymali pijanego kierowcę samochodu osobowego. 32-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego miał 2,37 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do grudnia 2016 roku. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Kontrola miała miejsce w Jastkowicach na ulicy Armii Krajowej o godz. 18.45. Policjanci zauważyli volkswagena golfa, którego kierowca miał wyraźne problemy w utrzymaniu prostolinijnego toru jazdy. W trakcie kontroli okazało się, że kierującym jest 32-letni mężczyzna. Czuć było od niego wyraźną woń alkoholu, wewnątrz samochodu, w drzwiach od strony kierowcy, policjanci ujawnili butelkę wódki o pojemności 0,2 litra, która była opróżniona do połowy.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. 32-latek był pijany. Badanie wykazało u niego 2,37 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że kierowca ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony przez stalowowolski sąd do grudnia 2016 roku.

Za swoje czyny 32-latek odpowie przed sądem. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli. Imprezy masowe oczami młodzieży

16 maj 2012 rok


Wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli odbyła się miła uroczystość. Zakończony został konkurs literacki zorganizowany dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu stalowowolskiego. Nagrody laureatom wręczał Starosta Stalowowolski wraz z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli.


Organizatorami konkursu literackiego pod nazwą "Kultura na imprezach masowych - czy to w ogóle możliwe?” była Miejska Biblioteka Publiczna, Starostwo Powiatowe oraz Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli. Konkurs skierowany był do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu stalowowolskiego. Celem konkursu była popularyzacja udziału w imprezach masowych jako bezpiecznej formy spędzania wolnego czasu oraz przygotowanie do kulturalnego udziału w wydarzeniach sportowych związanych z EURO 2012. Z tym trudnym tematem zmierzyła się młodzież z sześciu szkół. 

Komisja konkursowa przyznała nagrody następującym osobom:

W kategorii szkół gimnazjalnych:

 

I miejsce Izabela JAROSZ – Gimnazjum nr 2 w Zbydniowie,

II miejsce Natalia SZOJA – Gimnazjum Publiczne w Pysznicy,

III miejsce Dominika PARTYKA – Gimnazjum nr 2 w Zbydniowie.


 W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
 

I miejsce Kacper HARASIM - Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli,

II miejsce Jakub SIEK – Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli,

III miejsce Marta WIDŁA  - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Stalowej Woli.
 
 

Nagrody laureatom wręczał Starosta Stalowowolski Rober Fila wraz z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli młodszym inspektorem Lucjanem Maczkowskim. 

Osobom nagrodzonym oraz wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie gratulujemy!

 


I Ty zostań kulturalnym kibicem

18 kwietnia 2012 rok

 


Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli, Starostwo Powiatowe oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli organizują już kolejny raz konkurs literacki pod nazwą „Kultura na imprezach masowych - czy to w ogóle możliwe?”.
Celem konkursu jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego i bezpiecznego uczestnictwa w imprezach sportowych, uczenie szacunku i tolerancji oraz dostarczanie wzorców kulturalnego uczestnictwa w imprezach sportowych.

„Euro 2012” będzie na pewno czasem dobrej i radosnej zabawy, a także okazją do uwrażliwienia zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych na zagrożenia, jakie mogą towarzyszyć międzynarodowej imprezie sportowej.

W tym celu w powiecie stalowowolskim przeprowadzane były i nadal będą kontynuowane spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą szkolną. Tego typu działania wychowawcze i edukacyjne w szkołach i placówkach pokazują uczniom dobre wzorce uczestniczenia w widowisku sportowym oraz uniwersalne zasady fair play.

Prace konkursowe przyjmowane będą do 30 kwietnia 2012 roku i należy je składać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli przy ulicy Staszica. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie.

 

Pliki do pobraniaWjechał w słup energetyczny

16 kwietnia 2012 rok

 

 


W sobotę rano policjanci ze Stalowej Woli interweniowali na miejscu wypadku drogowego, do jakiego doszło w miejscowości Krzaki. 27-letni mężczyzna kierujący volkswagenem passatem wjechał w słup energetyczny. W wypadku ranny został kierowca samochodu oraz jego pasażer. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.  


Do wypadku doszło w sobotę rano około godz. 6.40 w miejscowości Krzaki. Jak wynika z wstępnych ustaleń 27-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego, kierujący samochodem marki Volkswagen Passat z nieustalonej przyczyny zjechał na lewy pas jezdni, a następnie uderzył w betonowy słup energetyczny.

W wyniku wypadku ranny został kierowca samochodu i jego pasażer. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. Policjanci przeprowadzili oględziny, wykonali dokumentację fotograficzną oraz szkic. 

Nad wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności wypadku pracują policjanci z Posterunku Policji w Pysznicy. 

 

Odpowie za kradzieże przewodów

14 kwietnia 2012 rok

 

  Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali 31-
  letniego mężczyznę, który jest podejrzany o
  kradzież przewodów telekomunikacyjnych w
  Studzieńcu. Funkcjonariusze odzyskali część
  skradzionego mienia oraz narzędzie służące do
  popełniania przestępstwa. Wczoraj mężczyzna
  został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej
  w Stalowej Woli, która zastosowała wobec niego policyjny dozór.


Stalowowolscy policjanci zostali poinformowani przez pracowników firmy telekomunikacyjnej o kradzieżach przewodów telekomunikacyjnych w miejscowości Studzieniec w gminie Pysznica. Pierwsza kradzież miała miejsce 5 kwietnia, a do drugiej doszło w Wielkanocny Poniedziałek. Poniesione przez firmę straty przekraczały tysiąc złotych. Podjęte bezpośrednio po przestępstwach czynności, nie doprowadziły do zatrzymania sprawców.

 

Pomimo tego zaangażowani w sprawę policjanci wydziału kryminalnego stalowowolskiej komendy rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Funkcjonariusze zbierali informacje, analizowali je i weryfikowali. Ich praca przyniosła efekty. Policjanci ustalili, że związek z tym zdarzeniem ma 31-latek z powiatu niżańskiego. Podejrzewany przez policjantów mężczyzna został zatrzymany w środę po południu. Był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. 

Podczas przeszukania zabudowań należących do 31-latka policjanci odnaleźli złom miedziany pozyskany przez mężczyznę z opalania przewodów telekomunikacyjnych, które ukradł 5 kwietnia br. W toku dalszych działań funkcjonariusze odzyskali skradziony kabel, który 31-latek ukrył w kompleksie leśnym. Pochodził on z kradzieży w dniu 9 kwietnia br. W pobliżu ukryta była również siekiera, którą sprawca odcinał przewody.

Policjanci ustalili, że 31-latek dokonał przynajmniej jednej kradzieży przewodów z 59-letnim mężczyzną, który 6 kwietnia został tymczasowo aresztowany za kradzieże przewodów telekomunikacyjnych. Z ustaleń śledczych wynika także, że 31-latek pomagał starszemu wspólnikowi w zbyciu pozyskiwanego z opalania przewodów złomu miedzianego. Wczoraj 31-letni mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy, składając w tej sprawie wyjaśnienia. Policjantom powiedział, że uzyskane z przestępczego procederu pieniądze przeznaczał na zakup allkoholu i papierosów.

Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli zastosowała wobec niego policyjny dozór. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli pod nadzorem miejscowej prokuratury. Areszt dla sprawcy kradzieży przewodów

7 kwietnia 2012 rok

 

  Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali 59-
  letniego mężczyznę, który po raz kolejny ukradł
  przewody telekomunikacyjne. Przestępstwa tego
  dopuścił się ten sam mężczyzna, wobec którego
  w dniu 26 marca 2012 roku został zastosowany
  dozór policyjny za kradzież kabli. W dniu
  wczorajszym Sąd zastosował wobec niego
  tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

2 kwietnia 2012 roku dyżurny stalowowolskiej komendy został poinformowany o kolejnej kradzieży przewodów telekomunikacyjnych w miejscowości Studzieniec ( gmina Pysznica ). Przybyli na miejsce policjanci ustalili, ze brakuje przewodów o długości około 100 metrów.

Na miejsce zdarzenia została wysłana grupa dochodzeniowo-śledcza. Razem z policjantami do pracy zabrał się "Cywil" - pies policyjny specjalizujący się w tropieniu śladów. Już po chwili podjął trop i ruszył w kierunku miejscowości Szwedy, doprowadzając swojego przewodnika aspiranta Roberta Kotwicę do jednego z domów w tej miejscowości. Okazało się, że pies doprowadził do posesji, gdzie zamieszkuje mężczyzna, który wcześniej dokonywał kradzieży przewodów. W mieszkaniu nie zastano podejrzanego, ale podjęte działania przez policjantów pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny jeszcze tego samego dnia. 

Stalowowolscy kryminalni udowodnili mu łącznie siedem podobnych przestępstw, których dokonał w okresie od lutego do kwietnia tego roku. Łączne straty, jakie spowodował przekraczają 4000 złotych. 

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Stalowej Woli, który na wniosek prokuratury zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli. Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

29 marca 2012 rok

  56-letni mieszkaniec Stalowej Woli odpowie za  
  jazdę w stanie nietrzeźwości samochodem.
  Mężczyzna miał blisko trzy promile alkoholu w
  organizmie. Pijanego 56-latka zatrzymał
  policjant będący po służbie. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Jastkowice na ulicy Armii Krajowej około godz. 17.30. Wracający samochodem do domu policjant, na co dzień pracujący w stalowowolskiej komendzie zauważył mężczyznę jadącego samochodem marki Ford Focus, który miał wyraźne problemy w utrzymaniu prostego toru jazdy. Kierowca forda kilka razy wjechał na pobocze. 

Widząc niebezpieczną sytuację policjant zareagował i postanowił zatrzymać auto, którego kierowca stwarzał olbrzymie zagrożenie na drodze. O zdarzeniu powiadomił oficera dyżurnego stalowowolskiej komendy. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że zatrzymany to 56-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Badanie wykazało u niego 2,91 promila alkoholu w organizmie. 

Mężczyzna przyznał się do kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.Policyjny pies wytropił złodzieja

27 marca 2012 rok

  Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali 59-
  letniego mężczyznę, który ukradł przewody
  telekomunikacyjne o wartości ponad 2000
  złotych. Do sprawcy kradzieży doprowadził
  policjantów "Albor" - policyjny pies. 59-latkowi
  grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W sobotę przed południem stalowowolscy policjanci zostali poinformowani przez pracownika firmy telekomunikacyjnej o kradzieży około 105 metrów przewodów z nadziemnej linii w okolicach miejscowości Studzieniec (gmina Pysznica). Policjanci którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili, że brakuje przewodów pomiędzy trzema słupami telekomunikacyjnymi i prawdopodobnie przewody zostały odcięte siekierą. 

Na miejsce zdarzenia została wysłana grupa dochodzeniowo-śledcza. Razem z policjantami do pracy zabrał się "Albor" - pies policyjny specjalizujący się w tropieniu śladów. Już po chwili podjął trop i ruszył w kierunku miejscowości Szwedy, doprowadzając swojego przewodnika młodszego aspiranta Tomasza Michalaka do jednego z domów w tej miejscowości. Jak się szybko okazało, "Albor" trafił w przysłowiową dziesiątkę.

W domu policjanci zastali 59-letniego mężczyznę, który był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna przyznał się do kradzieży i opisał policjantom jej przebieg. Najpierw przy użyciu kija zrzucał przewody ze słupów, a później siekierą przecinał kabel. Przewody opalał i w ten sposób pozyskiwał miedź, którą następnie sprzedawał w punktach skupu surowców wtórnych. 

Mężczyzna wskazał miejsce w kompleksie leśnym, w którym ukrył skradzione przewody. Stalowowolscy kryminalni udowodnili mu jeszcze trzy podobne przestępstwa, których dokonał w styczniu i lutym tego roku. Łączne straty jakie spowodował przekraczają 2000 złotych. 

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli, która zastosowała wobec niego policyjny dozór. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli. "Cywil" miał nosa

29 lutego 2012 rok

  Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali 20-
  letniego mężczyznę, który włamał się do domu
  jednorodzinnego i skradł z niego instalację
  elektryczną o wartości 5 tysięcy złotych. Do
  włamywacza doprowadził 
policjantów "Cywil" -
  policyjny pies. 20-latkowi za ten czyn grozi kara
  do 10 lat pozbawienia wolności. 

Do włamania doszło w Pysznicy na ulicy Wolności. Właściciel budowanego domku jednorodzinnego powiadomił stalowowolskich policjantów o włamaniu i kradzieży instalacji elektrycznej. Na miejsce zdarzenia natychmiast została wysłana grupa dochodzeniowo-śledcza. Razem z policjantami do pracy zabrał się "Cywil" - pies policyjny specjalizujący się w tropieniu śladów. Już po chwili ruszył w kierunku pobliskich zabudowań, doprowadzając swojego przewodnika do jednego z domów. Jak się szybko okazało, swoim nosem "Cywil" trafił w przysłowiową dziesiątkę.

W domu policjanci zastali 20-letniego mężczyznę. Przeszukując pomieszczenia kotłowni funkcjonariusze ujawnili ślady opalania przewodów elektrycznych oraz charakterystyczne spinki służące do mocowania przewodów elektrycznych identyczne jak w domu pokrzywdzonego. 

W obliczu zgromadzonych dowodów 20-latek przyznał się do włamania i kradzieży. Policjantom powiedział, że przy pomocy łomu wyłamał drzwi do budynku, a następnie ze ścian pozrywał instalację elektryczną, którą opalił w swojej kotłowni w piecu CO. Uzyskany w ten sposób złom miedziany sprzedał za 550 złotych. 

Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Za włamanie grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli. 


W garażu spalił się samochód

4 lutego 2012 rok

  Wczoraj po południu policjanci z Posterunku
  Policji w Pysznicy interweniowali na miejscu
  pożaru. W garażu doszczętnie spalił się
  samochód marki Fiat 126p, a częściowemu
  spaleniu uległ fiat cinquecento. Przyczyną pożaru
  było prawdopodobnie niewłaściwe ładowanie
  akumulatora. Szczegóły zdarzenia będą
  wyjaśnione w toku prowadzonego postępowania.


Do zdarzenia doszło w miejscowości Jastkowice przy ulicy 3-go Maja około godz. 12.50. Jak ustalili policjanci z relacji 63-letniego właściciela posesji, w garażu znajdowały się dwa samochody: fiat 126p oraz fiat cinquecento. Z uwagi na to, że akumulator w "maluchu" był słaby, 63-latek postanowił go podłączyć pod prostownik i podładować. Kiedy to uczynił udał się do sąsiada, a po jakimś czasie zauważył, że z garażu wydobywa się dym. O zdarzeniu poinformowana została straż, która ugasiła pożar.

Spaleniu uległ fiat 126p, a częściowemu spaleniu drugi samochód. Właściciel swoje straty oszacował na 5 tysięcy złotych. Szczegóły pożaru będą wyjaśniane w toku prowadzonego przez Posterunek Policji w Pysznicy postępowania.Młoda kobieta podtruła się tlenkiem węgla

2 lutego 2012 rok

Wczoraj wieczorem policjanci z posterunku w Pysznicy interweniowali  w związku ze zgłoszeniem o zatruciu tlenkiem węgla. 29-letnia kobieta zemdlała podczas kąpieli. Prawdopodobnie zatruła się tlenkiem węgla, który wydobywał się z pieca gazowego znajdującego się w łazience. Kobieta trafiła do stalowowolskiego szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Pysznicy około godz. 18.40. Z relacji matki wynikało, że przechodząc obok drzwi łazienki, w której kąpała się córka, usłyszała dziwne odgłosy przypominające bulgotanie. Zaniepokojona weszła do środka i zobaczyła, jak córka zanurza się w wannie i traci świadomość. Kobieta podniosła alarm, wezwała męża i wspólnie wyciągnęli omdlałą dziewczynę z wanny, a następnie wezwali pogotowie ratunkowe. 29-latka trafiła do stalowowolskiego szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zatrucia była prawdopodobnie zła wentylacja w łazience, w której znajdował się piec gazowy. Nad wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności zdarzenia pracują policjanci z Posterunku Policji w Pysznicy.Zabił psa siekierą

1 lutego 2012 rok

 

Policjanci z Posterunku Policji w Pysznicy interweniowali wczoraj w związku ze zgłoszeniem mieszkanki Jastkowic, która powiadomiła o zabiciu jej psa przez sąsiada. 88-letni mężczyzna miał zabić psa przy użyciu siekiery. Stróże prawa potwierdzili, że do takiego zdarzenia doszło, zabezpieczyli miejsce i narzędzie służące do popełnienia przestępstwa. Szczegóły będą wyjaśnione w toku prowadzonego postępowania.

O zdarzeniu dyżurny stalowowolskiej komendy został powiadomiony telefonicznie wczoraj około godz. 14. Mieszkanka Jastkowic, 66-letnia kobieta poinformowała, że sąsiad, na jej oczach zabił siekierą psa, który należał do niej. Z relacji kobiety policjanci ustalili, że pies przez przypadek wybiegł z posesji w czasie gdy otwierała furtkę swojemu znajomemu. Po jakimś czasie usłyszała skowyt psa, wyszła z domu i zobaczyła, że jej pies znajduje się na posesji 88-letniego sąsiada i usiłuje się z niej wydostać. Po chwili ujrzała sąsiada z siekierą, który podszedł do psa i kilkukrotnie uderzył go tym przedmiotem. Mężczyzna powiedział kobiecie, że zabił psa, bo atakował jego kurę.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zabezpieczyli siekierę oraz zwłoki psa, które zabezpieczono do badań. Za znęcanie się nad zwierzęciem zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

 Pożar domu w Jastkowicach

31 stycznia 2012 rok

Wczoraj po południu policjanci i strażacy interweniowali na miejscu pożaru domu mieszkalnego w miejscowości Jastkowice (gmina Pysznica). W zdarzeniu tym ucierpiał 70-letni mężczyzna, który z poparzeniami drugiego i trzeciego stopnia oraz zatruciem tlenkiem węgla trafił do stalowowolskiego szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Do pożaru doszło w Jastkowicach na ulicy Ruda około godz. 15.30. Wydobywające się z domu kłęby dymu zauważyli dwaj sąsiedzi, którzy ruszyli z pomocą  i wynieśli z domu 70-letniego, nieprzytomnego mężczyznę. O zdarzeniu powidomiona została straż pożarna i pogotowie. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala w Stalowej Woli z poparzeniami drugiego i trzeciego stopnia rąk, nóg, pleców i głowy oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Policjanci ustalili, że w tym budynku mieszkał 70-letni mężczyzna ze swoim 44-letnim synem. W chwili pożaru 44-latek był na zakupach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Dom mieszkalny uległ częściowemu spaleniu.

Nad wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności zdarzenia pracują policjanci z Posterunku Policji w Pysznicy.W wypadku ucierpiał 11-letni chłopiec

17 stycznia 2012 rok

11-letni chłopiec ucierpiał w wypadku drogowym, do jakiego doszło wczoraj po południu w miejscowości Jastkowice w gminie Pysznica. Chłopiec został potrącony przez kierowcę audi. 11-latek trafił do szpitala. Nad wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności wypadku pracują stalowowolscy policjanci.

Do wypadku doszło w miejscowości Jastkowice na ulicy Majdan około godz. 15. Jak wstępnie ustalili policjanci, 38-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Audi A-4 zauważył trzech chłopców, którzy środkiem jezdni wypychali sanki na wzniesienie drogi. Kierowca podjął manewr hamowania w celu uniknięcia zderzenia. Dwóch chłopców zauważyło samochód i zdołało uciec z drogi, natomiast trzeci z nich, który próbował z sankami uciec na lewy pas został potrącony przez samochód. 

Potrącony 11-latek doznał urazu nogi, stłuczenia płuca oraz wstrząśnienia mózgu i został przetransportowany do szpitala w Rzeszowie. Kierowca samochodu był trzeźwy. Miejsce wypadku zostało zabezpieczone. Policjanci przeprowadzili oględziny, wykonali dokumentację fotograficzną oraz szkic. Nad wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności wypadku pracują stalowowolscy policjanci. 

Dzieci otrzymały odblaski

13 stycznia 2012 rok


    Wczoraj w Publicznej Szkole Podstawowej w    
   Kłyżowie stalowowolscy policjanci oraz  
   pracownicy Lokalnego Punktu Informacyjnego  
   Funduszy Europejskich w Stalowej Woli spotkali  
   się z uczniami klas I-III. Była to okazja do  
   rozmów o bezpieczeństwie na drodze podczas
   zbliżających się zimowych ferii. 

Celem wspólnie zorganizowanego spotkania było między innymi uświadomienie najmłodszym dzieciom zasad bezpieczeństwa na drogach podczas zbliżających się zimowych ferii oraz promowanie wizerunku Unii Europejskiej, a także inwestycji realizowanych ze środków unijnych. 

Była też rozmowa o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw, a potem konkursy. Wszystkie dzieci otrzymały przygotowane przez organizatorów różnorodne elementy odblaskowe. 

 

 

 

Zobacz także

BIP

epuap

dziennik ustaw

monitor polski

dziennik urzedowy