Fotorelacja z Turnieju Sołeckiego

Dodano 2012-07-23 przez Beata Biały

Fotorelacja z Turnieju Sołeckiego

który odbył się 21-22 lipca

21 i 22 lipca na placu zabaw w Chłopskiej Woli i w Karczmie Zacisze w Jastkowicach odbył się po raz pierwszy na terenie gminy Turniej Sołecki.

Sobotnie popołudnie na placu zabaw upłynęło pod znakiem siatkówki plażowej, zabaw z klaunami, pokazów i konkursów.
W turnieju siatkówki wzięło udział 6 drużyn. Gospodarze turnieju nie byli zbyt „gościnni”, gdyż wygrali w finale z drużyną z Olszowca zdobywając tym samym puchar od Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Pana Zygmunta Cholewińskiego.  Na dalszych miejscach uplasowały się drużyny SWALu, Jastkowic, Pysznicy, Brandwicy i Bąkowa.
Klauni z Pracowni Warsztatów Edukacyjnych „Figaro” prowadzili zabawy i konkursy dla dzieciaków,warsztaty sztuki cyrkowej, gdzie można było pożonglować piłeczkami, obręczami i maczugami oraz nauczyć się zabaw z wirującym na kijku talerzem. Klauni byli na tyle aktywni, że do zabawy potrafili włączyć nawet policjantów czuwających nad bezpieczeństwem imprezy. Policjanci nie dali szans strażakom w bardzo widowiskowej konkurencji: rzut kaloszem do celu. Aby dać klaunom odpocząć, strażacy z jednostki OSP z Jastkowic pozwolili m.in. najmłodszym na strącanie pachołków wodą z węża strażackiego i oglądanie od środka wozu strażackiego. W tym czasie rozpalone zostało ognisko i można było posilić się kiełbaską oraz drożdżowymi słodkościami przygotowanymi przez Pelagię Skrzypek, Helenę Kuziora, Irenę Tracz i Bogusię Skrzypek.
niesamowitym punktem programu na zakończenie sobotniego wieczoru był fantastyczny teatr ognia w wykonaniu grupy z Pracowni Warsztatów Edukacyjnych „Figaro”.

W niedzielne popołudnie w Karczmie Zacisze rywalizowały pomiędzy sobą reprezentacje 6 sołectw z gminy Pysznica w bardzo widowiskowych konkurencjach: pompowanie baloników na czas, rozbijanie baloników cepem, picie napoju przez słomkę, rzut beretem na odległość, rzut kołem hula-hop, spacer „na skrzynkach” na czas, robienie wydmuszek z jajek, liczenie zapałek, znajdowanie w tekście tytułów bajek oraz obieranie jabłka plastikowym nożykiem. Oprócz zadań sprawnościowych była też seria pytań teoretycznych. Zwycięstwo w tym dniu w turnieju przypadło reprezentacji sołectwa Jastkowice. Na dalszych pozycjach uplasowały się sołectwa Pysznica, Chłopska Wola, Kłyżów, Bąków i Brandwica. Dyplomy, nagrody rzeczowe i statuetkę dla zwycięskiej drużyny wręczał Tadeusz Bąk - Wójt Gminy Pysznica oraz Krzysztof Skrzypek - sołtys sołectwa Chłopska Wola. Nie zabrakło także zabaw i konkursów dla dzieci. Było przeciąganie liny, bitwa plastikowymi piłeczkami, wyścigi na gazetach i deptanie baloników. Wszystkie dzieci otrzymywały nagrody i upominki zapewnione przez Pana Zygmunta Cholewińskiego - Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego. Po dekoracji uczestników turnieju przyszła pora na pamiątkowe zdjęcie wszystkich drużyn i na zabawę taneczną przy muzyce zespołu Puls z Jastkowic.
Turniej sołecki dofinansowany został ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Fundusz Lokalny SMK w Zbydniowie. Na organizację tej imprezy wykorzystane zostały również środki z funduszu sołeckiego sołectwa Chłopska Wola, a także środki z tzw. „funduszu alkoholowego” gminy Pysznica.

Organizacja tak dużej imprezy nie byłaby możliwa bez zaangażowania sołtysa i rady sołeckiej, jak również sporego grona przyjaciół i znajomych - im wszystkim należą się pochwały i podziękowania.

Zobacz także

BIP

epuap

dziennik ustaw

monitor polski

dziennik urzedowy

Ważne dla organizacji pozarządowych

informacje o szkoleniach, naborach, wsparciu

Zobacz