Relacja z wakacyjnego turnieju

Dodano 2012-07-10 przez Beata Biały

Relacja z wakacyjnego  turnieju

piłki plażowej w Kłyżowie

8 lipca 2012 roku w Kłyżowie przy Zespole Szkół odbyła się już druga edycja Turnieju Piłki  Siatkowej Plażowej o Puchar Proboszcz Parafii Kłyżów. W Turnieju brało udział 10 drużyn. Turniej rozgrywany był na dobrym i wysokim poziomie . Każdy mecz był bardzo ciekawy i emocjonujący, zawodnicy walczyli zawzięcie o każdy punkt. Z racji , że zgłosiło się wiele drużyn , ekipy zostały podzielone na dwie grupy. Z każdej wychodziły dwie drużyny . Z grupy A do półfinału przeszły drużyny : " SPS Olszowiec" oraz " Dzieci Piaskownicy" natomiast z grupy B : " Czereśnie" oraz "Oaza Pysznica".
Pierwszy mecz półfinałowy został rozegrany między ekipami "Czereśni" a " Dziećmi Piaskownicy". Już od początku było widać przewagę ekipy "Czereśni" , która pewnie wygrała 2:0 i w znakomitych nastrojach przeszła do wielkiego finału. W drugim półfinale zobaczyliśmy bardzo zacięty bój między Olszowcem a Pysznicą. Obie ekipy prezentowały bardzo wysoki poziom. W pierwszym secie wygrała drużyna SPS-u  jednak w drugim secie do odrabiania strat ruszyła Oaza i przyniosło to efekty. Zrobiło się 1:1 . O wejściu do finału miał decydować tie-break. Wielkie emocje ,wyrównana walka  punkt za punkt.

Ostatecznie wygrała drużyna z Olszowca 21:19.

Po chwili przerwy rozpoczął się mecz o 3 miejsce między drużyną z Pysznicy a " Dziećmi  Piaskownicy" Od samego początku było widać przewagę tej pierwszej ekipy , która pewnie wygrała dwa sety i uplasowała się na dobrym trzecim miejscu.
Finał został rozegrany między " SPS Olszowiec" a ekipą "Czereśni". Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla SPS-u i to oni sięgnęli po złoty Puchar Proboszcza. Drugie zaszczytne srebne miejsce zajęły "Czereśnie" a trzecie "Oaza Pysznica" . Zostały przydzielone również nagrody indywidualne. Najlepszą zawodniczką turnieju została Weronika Madej ( SPS Olszowiec ) a najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Wojciech Sobiło ( Oaza Pysznica ).

1 miejsce - SPS OLSZOWIEC : Weronika Madej, Grzegorz Prawica, Krzysztof Wawrzaszek
2 miejsce - CZEREŚNIE: Monika Pięta, Adrian Tabaka, Patryk Siek
3 miejsce - OAZA PYSZNICA: Ela Łoin, Wojciech Sobiło, Paweł Molak

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizowania Turnieju, Dziękujmy zawodnikom oraz kibcom.