Fotorelacja z pikniku

Dodano 2012-06-17 przez Beata Biały

Fotorelacja z pikniku

w Zespole Szkół w Jastkowicach

W piątkowe popołudnie 18 czerwca w Jastkowicach na terenie przyszkolnym odbył się "Dzień otwarty" zorganizowany przez Zespół Szkół w Jastkowicach. Impreza miała charakter pikniku, a organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji.

Wszystkich zebranych powitała Pani Krystyna Nowosielska - Dyrektor ZS w Jastkowicach, która podkresliła, iż piknik odbywa się pod hasłem "Aby zdrowym być trzeba umieć żyć" i ma za zadanie promować zdrowy styl życia, pokazać jak można spędzac czas w rodzinnym gronie.

Na plenerowej scenie zaprezentowały swoje umiejetności dzieci od klas najmłodszych do najstarszych. Były piosenki dla mamy i taty, pokaz mody, tańce i popisowa gra na instrumentach muzycznych, a do pokonania tor przeszkód na sali gimnastycznej. Podczas pikniku można było skorzystać z możliwości artystycznego malowania twarzy, kącika logopedycznego oraz loterii fantowej. Na pikniku były także pokazy ratownictwa medycznego i straży pożarnej oraz przejażdzki bryczką po okolicy.

Na każdego uczestnika czekały regionalne wypieki oraz pieczone kiełbaski.

Szczególnym punktem programu była inscenicaja legendy o powstaniu Jastkowic przygotowana przez panią Grażynę Antosik i uczniów ze szkoły w Jastkowicach. Po tym przedstawieniu Pan Tadeusz Bąk - Wójt Gminy Pysznica oraz Pan Józef Gorczyca - Przewodniczacy Rady Gminy przekazali dla Zespołu Szkół w Jastkowicach lalki (przedstawiajace bohaterów legendy - królewnę Elżbietę Łokietkównę i giermka Jaśka) wykonane w Muzeum Lalek w Pilźnie.

Na zakończenie pikniku odbył się mecz piłki nożnej rodzice kontra nauczyciele zorganizowany na miejscowym "Orliku" zakończony imponującym wynikiem 13 :13

 

Zdjecia: Beata Biały, Renata Skrzypek

Zobacz także

BIP

epuap

dziennik ustaw

monitor polski

dziennik urzedowy

Ważne dla organizacji pozarządowych

informacje o szkoleniach, naborach, wsparciu

Zobacz