Fotorelacja

Dodano 2012-05-29 przez Beata Biały

Fotorelacja

Święto Kultury i Samorządu

Święto Kultury i Samorządu - Pysznica 2012 odbyło się 26 maja na terenie Gminnego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego i Kulturalnego w Pysznicy.

Z powodu obfitego deszczu uroczyste otwarcie i rozpoczęcie pikniku planowane na godzinę 16.00 zostało nieco przesunięte. Dzięki temu, że później aura już nie była taka kapryśna udało się zaprezentować wszystkie planowane występy.

 

Święto Kultury i Samorządu otworzył Pan Tadeusz Bąk - Wójt Gminy - organizator imprezy.

 

We wspólnym świętowaniu uczestniczyli samorządowcy na czele z Panem Zygmuntem Cholewińskim - Wicemarszałkiem Województwa Podkarpackiego, w tym miejscowi radni oraz przedstawiciele władz samorządowych z sąsiednich gmin i powiatów.

 

Na początku zebranym zaprezentował sie ZPiT "Mali Pyszniczanie". Następnie odbyła się prezentacja finalistów konkursu na "Stroj ulubionej postaci bajkowej" zorganizowany przez Gminna Bibliotekę Publiczną oraz Przedszkole w Pysznicy, który zgromadził prawie 30 uczestników w bajecznie kolorowych przebraniach.

Stroje oceniała komisja w składzie: przewodniczący - Pan Józef Gorczyca oraz członkowie - Pan Aleksander Jabłoński, Pani Dorota Dąbrowska, Pani Monika Wandas oraz Pani Ewa Jarosz.

 

Kolejnym punktem programu była inscenizacja "Bajki o smoku", którą czytał Pan Tadeusz Bąk - Wójt Gminy, a która wzbudziła zainteresowanie nie tylko dzieci ale również dorosłych. Ten sympatyczny smok z Rzeszowa lubiący czytać książki mógłby zamieszkać w naszej gminie. Z pewnością nie nudziłby się u nas, bowiem mamy dobrze wyposażone biblioteki, a mieszkańcy chętnie czytają książki, co było widać po dużym zainteresowaniu kiermaszem książki, jaki zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna.

Koncert "Tobie Mamo, Tobie Tato" był piękną laurką wyspiewaną i wytańczoną przez uczniów z Domu Kultury w Pysznicy.

Igrzyska rodzinne "Żyj zdrowo i wesoło" były okazją do zabawy i rywalizacji dla całych rodzin, a wystep Zespołu Wokalnego "Takt" oczarował  wszystkich muzycznymi wspomnieniami.

 

Ostatnim punktem programu był festyn pod gwiazdami z zespołem "REVVER", który grał do późnych godzin.

 

Mała gastronomia, wesołe miasteczko i wiele innych atrakcji w połaczeniu z bogatą oferta na scenie sprawiły, iż organizowane po raz pierwszy "Święto Kultury i Samorządu" ma szanse na stałe wpisać się do kalendarza gminnych imprez.

 

Zobacz także

BIP

epuap

dziennik ustaw

monitor polski

dziennik urzedowy

Ważne dla organizacji pozarządowych

informacje o szkoleniach, naborach, wsparciu

Zobacz