Razem dbamy o czyste środowisko

Dodano 2011-09-28 przez Beata Biały

Razem dbamy o czyste środowisko

projekt realizowany przez Gminę Pysznica

 

Ochrona środowiska to proirytetowe zadanie zarówno na szczeblu Unii Europejskiej, krajowym jak i samorządowym. Gmina Pysznica oprócz inwestycji infrastrukturalnych chroniących nasze środowisko podejmuje działania edukacyjne w tym zakresie.

 

W maju 2011 r. do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej złożony został wniosek w zakresie edukacji ekologicznej, na dofinansowanie zadania "Razem dbamy o czyste środowisko - gmina Pysznica" w ramach którego wykonane zostały:

 

1. Druk kolorowanki "Czysto, ladnie i bez śmieci - rady Pana ŚMIETNIKA dla wszystkich dzieci" dla przedszkolaków i uczniów I-III szkoły podstawowej.

 

2. Druk "Ekoniezbędnika dla mieszkańców gminy Pysznica".

 

 

Segregowanie odpadów, rozsądne korzystanie z zasobów wodnych, zagospodarowanieodpadów biodegradowalnych, jak również niebezpiecznych, to podstawa dla bezpiecznego rozwoju ludzi i środowiska.

 

Pan Tadeusz Bąk - Wójt Gminy Pysznica w publiakcji "Ekoniezbędnik dla mieszkańców gminy Pysznica" zachęca do wspólnych działań na rzecz czystego otoczenia, tak by kolejne pokolenia mogły żyć w Małej Ojczyźnie w rodości, spokoju i zdrowiu.

 

W najbliższym czasie za pośrednictwem Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. to publikacja trafi do każdego gospodarstwa domowego na terenie gminy Pysznica, zaś książeczki kolorowanki za pośrednictwem szkół i przedszkola do najmłodszych mieszkańców.

 

Zachęcamy do skorzystania z zasobów tych publikacji - naprawdę warto !

 

wfośigwPublikacja "Ekoniezbędnika dla mieszkańców gminy Pysznica" oraz kolorowanki dla dzieci "Czysto, ładnie i bez śmieci -rady Pana  ŚMIETNIKA  dla wszystkich dzieci" została dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodaki Wodnej w Rzeszowie.

 

 

Zobacz także

BIP

epuap

dziennik ustaw

monitor polski

dziennik urzedowy

Ważne dla organizacji pozarządowych

informacje o szkoleniach, naborach, wsparciu

Zobacz