Zapraszamy na dożynki powiatowe do Turbi

Dodano 2011-08-16 przez Beata Biały

Zapraszamy na dożynki powiatowe do Turbi

21 sierpnia 2011 r.

W tym roku święto plonów Powiat Stalowowolski będzie celebrował wspólnie z Gminą Zaleszany. Uroczystości - „XIII Dożynki Powiatu Stalowowolskiego i XV Gminy Zaleszany” odbędą się w niedzielę, 21 sierpnia, na lotnisku w Turbi.

Najważniejsze zwyczaje towarzyszące dożynkom, to wyplatanie wieńców i pieczenie chleba, które symbolizują radość ze zbiorów oraz nadzieję na urodzaj podczas następnych żniw. I właśnie nawiązania do tych rytuałów odnajdziemy podczas tegorocznych dożynek, bo w programie znajdą się nie tylko konkurs na najpiękniejszy wieniec Gminy Zaleszany i Powiatu Stalowowolskiego, ale swoje pyszne wyroby zaprezentują również piekarnie z terenu Powiatu. Warto zaznaczyć, że tym prezentacjom będą towarzyszyły degustacje pieczywa.

Obok piekarzy, swoje stoiska na turebskim lotnisku będą mieli podczas dożynek również lokalni twórcy i rękodzielnicy. Wśród nich, gościnnie pojawią się m.in. rudniccy wikliniarze. Będą też inne atrakcje: wesołe miasteczko dla dzieci, pokazy szybowcowe i modelarskie, czy balon unoszący się nad głowami uczestników zabawy. Wiele emocji wzbudzą na pewno pokazy sokolnicze, podczas których publiczność będzie mogła z bardzo bliska przyjrzeć się dzikiemu ptactwu. Równie dużo będzie działo się na scenie. Swoje „5 minut” będą miały zespoły artystyczne z terenu Gminy Zaleszany, a po ich występach przyjdzie czas na gwiazdy: pierwszą będzie Zespół Pieśni i Tańca „Racławice”, a drugą - jeden z najbardziej  rozpoznawalnych artystów sceny disco polo – Zespół TOPLES.

Informacja z www.stalowowolski.pl

Zobacz także

BIP

epuap

dziennik ustaw

monitor polski

dziennik urzedowy

Ważne dla organizacji pozarządowych

informacje o szkoleniach, naborach, wsparciu

Zobacz