Relacja ze spotkania

Dodano 2011-06-14 przez Beata Biały

Relacja ze spotkania

z pisarką Anną Onichimowską

Dnia 7 czerwca 2011r. odbyło się spotkanie autorskie z  Anną Onichimowska, autorką ponad 40 książek, wierszy, opowiadań, powieści, słuchowisk, scenariuszy teatralnych i filmowych.

Anna Onichimowska przyjechała na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Pysznicy.
Autorka jest laureatką wielu prestiżowych nagród m. in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę Dobry potwór nie jest zły, nagrody Poznańskie Koziołki za scenariusz do filmu Dalej niż na wakacje w reż. Piotra Trzaskalskiego., nagrody “BESTSELLERek”  za książkę  pt. O zebrze, która chciała być w kwiatki , Głównej nagrody 63. Festiwalu Filmowego w Cannes (nagroda im.Krzysztofa Kieślowskiego) za najlepszy scenariusz czwartej edycji warsztatów  ScripTeast za Dzień Czekolady (wspólnie z Jackiem Piotrem Bławutem).

W spotkaniu z Anną Onichimowską wzięli udział  uczniowie klas   I-III  gimnazjum, oraz członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Pysznicy, którzy zaprezentowali krótką część artystyczną  pt. „Rodzina Niwickich”,  opracowaną na podstawie książki  pani Anny Onichimowskiej pt. „Hera moja miłość”  przygotowaną przez panie:  Małgorzatę Wojtasik i Joannę Sztabę.

W trakcie spotkania Anna Onichimowska opowiadała o swojej twórczości, czytała fragmenty  książek: „Dziesięć stron świata” i „Demony na smyczy”. Młodzi czytelnicy dowiedzieli się, że autorka przed napisaniem książki dotyczącej jakiegoś problemu społecznego np. narkomanii, długo zapoznaje się z tematem, po to aby wiarygodnie go zaprezentować. Na przykład pierwowzorem sekty, którą opisuje w „Locie komety” byli scientolodzy.  Pisząc zaś książkę pt. „Hera moja miłość”, odwiedziła ośrodek dla osób uzależnionych, opisując potem to, o czym narkomani nie chcą rozmawiać czyli dom, rodzinę, opowiedziała o tym, co zwykło być milczeniem.
Autorka odpowiadała również na pytania publiczności. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że książki najbliższe sercu autorki to: „Dzień czekolady”, „Koniec świata i poziomki” oraz „Dziesięć stron świata”.
Na zakończenie nastąpiła miła część imprezy, czyli rozdawanie imiennych autografów na specjalnie przygotowanych pamiątkowych kartach oraz książkach autorki.
Spotkanie dostarczyło młodzieży dużo radości i satysfakcji ze znajomości przeczytanych i omawianych książek, zaś osoby, które jeszcze nie znają utworów autorki, na pewno zachęciło do ich przeczytania.

 

(materiał udostepniony przez GBP w Pysznicy)

Zobacz także

BIP

epuap

dziennik ustaw

monitor polski

dziennik urzedowy

Ważne dla organizacji pozarządowych

informacje o szkoleniach, naborach, wsparciu

Zobacz